U 114:102 domaćoj pobjedi Cleveland Cavaliersa nad Milwaukee Bucksima Evan Mobley je zabio rekord karijere 38 koševa. Kuriozitet je da je zabio sve poene šutevima za dva (gađao je 19/24), nije pogodio nijednu tricu niti slobodno bacanje. Promašio je jednom s linije slobodnih bacanja i dvije trice (u…

Главная страница » Zabio 38 koševa u NBA ligi, a nije pogodio nijednu tricu ni slobodno bacanje! Šarić starter drugi susret zaredom

U 114:102 domaćoj pobjedi Cleveland Cavaliersa nad Milwaukee Bucksima Evan Mobley je zabio rekord karijere 38 koševa. Kuriozitet je da je zabio sve poene šutevima za dva (gađao je 19/24), nije pogodio nijednu tricu niti slobodno bacanje. Promašio je jednom s linije slobodnih bacanja i dvije trice (ukupni šut mu je bio 19/27). Tek je četvrti igrač nakon 1979. godine kada je uvedena trica koji je zabio 38 ili više koševa u NBA utakmici bez pogođenog slobodnog bacanja ili trice. Prije njega to su uspjeli Hakeem Olajuwon, dvaput Alex English i George Gervin.

Dario Šarić ponovno se našao u početnoj petorci zbog ozljeda i bolesti oslabljenih Phoenix Sunsa u domaćoj pobjedi nad Indiana Pacersima 112:107, ali je na terenu proveo samo osam minuta i pritom je zabio samo jedan poen. Hrvatski košarkaški reprezentativac uz to je imao tri asistencije i dva skoka.

U drugom susretu zaredom Šarić je bio starter te je na parketu proveo identičnih osam minuta. U obje utakmice je Phoenix slavio, a ovo je momčadi iz Arizone prvi put u mjesec dana da je spojila dvije pobjede. Dva dana ranije je Šarić za osam minuta zabio sedam koševa u 117:112 pobjedi nad Brooklyn Netsima.

U drugom poluvremenu ogleda s Indianom Šarić nije ulazio u igru. Zbog ozljeda i bolesti Phoenix je bio bez Chrisa Paula, Devina Bookera i Deandrea Aytona. Prvi strijelac pobjedničke momčadi bio je Josh Okogie koji je zabio 24 koša, a Mikal Bridges je postigao 22. Phoenix je sada na skoru 23-24. Šarić je ove sezone u NBA ligi na prosjeku od 4,9 koševa, 3,2 skoka i 1,4 asistencije za nešto više od 13 minuta igre.

Najbolja momčad NBA lige Boston Celticsi upisali su devetu pobjedu u nizu slavljem kod Toronto Raptorsa 106:104. Celticsi su slavili unatoč izostanku najboljeg igrača Jaysona Tatuma, ali i ozljedi Marcusa Smarta koji je napustio parket na kraju druge četvrtine (gležanj) i nije se više vraćao u igru. Zbog ozljede koljena u drugom poluvremenu nije igrao ni Robert Williams. Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Jaylen Brown sa 27 poena, a rekord karijere postigao je Grant Williams koji je zabio 25. Boston je na omjeru 35-12. Za domaćina nije igrao Fred VanVleet.

Sinoćnje utakmice NBA lige

Phoenix Suns – Indiana Pacers 107:112, Toronto Raptors – Boston Celtics 104:106, Washington Wizards – Orlando Magic 138:118, Atlanta Hawks – Charlotte Hornets 118:122, Cleveland Cavaliers – Milwaukee Bucks 114:102, Minnesota Timberwolves – Houston Rockets 113:104, Sacramento Kings – Philadelphia 76ers 127:129