Zadrani ‘pomeli‘ Cedevitu Olimpiju: ‘Pomalo sam iznenađen kako smo igrali‘

Zadar je odigrao utakmicu na visokoj razini, praktički su se od prve lopte nametnuli Cedevita Olimpiji, koja je na Višnjik, nedvojbeno, stigla s uvjerenjem kako već imaju bodove u džepu! U konačnici, doživjeli su uvjerljiv poraz, te pomalo gube korak kojim su željeli preskočiti Budućnost. S druge st…

Главная страница » Zadrani ‘pomeli‘ Cedevitu Olimpiju: ‘Pomalo sam iznenađen kako smo igrali‘

Zadar je odigrao utakmicu na visokoj razini, praktički su se od prve lopte nametnuli Cedevita Olimpiji, koja je na Višnjik, nedvojbeno, stigla s uvjerenjem kako već imaju bodove u džepu! U konačnici, doživjeli su uvjerljiv poraz, te pomalo gube korak kojim su željeli preskočiti Budućnost. S druge strane zadarska momčad došla je do svoje desete pobjede koja ih debelo drži u krugu kandidata za Final Eight AdmiralBET ABA lige.

– Stvarno i ja sam pomalo iznenađen kako smo igrali, sjajni svih 40 minuta. Ono što mogu istaknuti je to za u zadnje vrijeme radili na obrani koja je dala rezultate. Očito taj način branjena nešto donosi. Zahvaljujem se navijačima, prije svega igračima i stručnom stožeru, jer radi sve da Zadar igra ovako i izgleda dobro – kazao je Danijel Jusup, trener Zadra. Njegov kolega Jurica Golemac nije imao nimalo razloga za zadovoljstvo, posebice to vrijedi za momčadsku igru koju je priželjkivao.

– Naše četiri asistencije govore da nismo igrali zajedno, Zadru čestitam na pobjedi, bili su koncentrirani za razliku od nas – podvukao je Golemac.

Doista, Zadrani su s posebnom energijom ušli u utakmicu, daleko rastrčaniji, k tomu natjerali su goste da igraju jedan na pet, što se pokazalo dobitnom kombinacijom. Činjenica da su u prvoj četvrtini ubacili četiri „trice” kao odgovor na Yogiju Ferrellu čija je ruka donosili Cedevita Olimpiji nekakav rezultatski priključak.

U drugoj je bilo manje uspješnosti s vanjskih pozicija, kod obje momčadi, ali se zato Zadar raspucao u nastavku utakmice i njihova prednost je rasla, te je u 35. minuti stigli do velike razlike 70:44! Suparnik nije imao imao nikakvih izgleda za pomak, otuda i veliko zadovoljstvo publike konačnim ishodom. Koga istaknuti u momčadi Zadra? Nikoga, jer nema igrača koji nije dao svoj obol, u šutu, u obrani, u skoku, doslovce u svemu!

Zadar – Cedevita Olimpija 81:59 (22:13, 21:13, 21:15, 17:18)

ZADAR – Dvorana „ Krešimir Ćosić”. Gledatelja: 1200.

Suci: Saša Pukl (Slovenija), Milivoje Jovčić i Radoš Arsenijević (Srbija).

ZADAR: Davis (11), Klarica, Sikirić, Žganec (10), Čampara (3), Matulina, Lakić (8), Drežnjak (20), Božić (19), Ramljak (10), Šantelj.

CEDEVITA OLIMPIJA: Ferrell (16), Radović, Jeremić (3), Murić (2), Mulalić, Adams (17), Kosi, Matković, Gnjidić, Omić (11), Dragić (10), Rebec.