Košarkaši Splita poraženi su na gostovanju kod Cibone sa 102:84 (25:20, 30:18, 22:28, 25:18). Za razliku od nedavnog dramatičnog poraza u osmini finala kupa, „žuti“ su ovaj put u Zagrebu pali glatko. Cibona je vodila od početka utakmice, već nakon dvije minute igre bilo je 10:2 za Zagrepčane. Početk…

Главная страница » Žuti glatko pali u derbiju u Zagrebu, osim par minuta na kraju, nije bilo neizvjesnosti

Početkom druge četvrtine „žuti“ su se primaknuli na samo minus dva (25:23), no do kraja te dionice igre zabili su samo 15 koševa i Cibona je na poluvrijeme otišla s velikih 17 razlike (55:38).

Početkom treće četvrtine bilo je i najvećih plus 19, no Split je zaigrao nešto bolje i u 23. minuti došao na 59:50. No, „cibosi“ su bili vrlo razigrani u napadu, obrana „žutih“ nije funkcionirala najbolje i domaćini su serijom od 12:4 došli na 71:54.

Splićani su uspjeli donekle smanjiti zaostatak i vratiti nadu pred zadnju četvrtinu, u koju su ušli s minus 11 (77:66).

Početkom posljednje dionice „žuti“ su smanjili i na minus devet, no onda je Cibona sve riješila serijom 11:0 i šest i po minuta prije kraja otišla na nedostižnih 20 razlike (88:68). U 37. minuti bilo je i najvećih 23 razlike (96:73), a Split je u zadnje tri minute koliko-toliko ublažio poraz.

Najviše problema splitskoj obrani zadavao je Mesiček, koji je postigao 25 koševa, a kod „žutih“ je najefikasniji s 14 poena bio Gizdavčić. Debitirao je Tišma, igrao je i Ukić, no ništa nije pomoglo.

Cibona: Vuković, Radovčić (11), Mesiček (25), Perasović (6), Smajlagić (6), Majcunić (7), Mazalin (11), Aranitović (11), Baković (7), Kapusta (8), Ljubičić (8), Bundović (2).

Split: Sullivan (12), Gizdavčić (14), Kalajžić (5), Tišma (7), Runjić, Ukić (9), Shorter (10), Jukić (4), Nelson (6), Mavra (10), Šarić (7).