Što je stresnije gledati – Vatrene ili Žute? Bez drame na Gripama očito ne može, ali treća pobjeda u regionalnoj ligi je tu! Košarkaši Splita pobijedili su Megu rezultatom 79:75 u 10. kolu AdmiralBet ABA lige. Imao je Split 13 poena viška na ulasku u zadnju četvrtinu. Mega se vratila na samo minus j…

Главная страница » Žuti se ugledali na Vatrene: košarkaši Splita za dlaku prokockali veliku prednost, a onda u ludoj završnici stigli do vrijedne pobjede u regionalnoj ligi

Imao je Split 13 poena viška na ulasku u zadnju četvrtinu. Mega se vratila na samo minus jedan, ali američki trio ipak je prelomio susret u korist domaćih.

Sjajno je Split otvorio utakmicu, s 10:5. Prvu četvrtinu završili su s plus šest (25:19). Dobro su krenuli Mavra, Shorter i Sullivan. Razigrani su bili košarkaši Srđana Subotića. Mega nije vodila nijednom. Približili su se gosti na pola koša zaostatka sredinom druge četvrtine (35:34). Raspoloženi su s druge strane bili Đurišić i Rorie. Nije ih, doduše, služio skok. Žuti su mahom hvatali većinu lopti, dominirali su i u napadačkom skoku.

Triju s otvaranja pridružili su se Nelson i Runjić, a onda je Mavra s tri ubačene trice donio Splitu dvoznamenkastu prednost, plus 13 (51:38). Velika borba trajala je čitavu treću četvrtinu. Borili su se gosti, nastojali se vratiti u susret. Zamalo im je to pošlo za rukom. Došli su na minus pet (54:49), imali napad za potpuni priključak. Sjajno je potom reagirao Sullivan s dvije ukradene lopte i polaganjem iz kontre.

Vratio je Žute na devet poena prednosti.

Krenula je serija Žutih u kojoj su imali najvećih plus 14 (65:51). Sullivan i Shorter rješavali su situacije u napadu. Loša vijest je bila moguća ozljeda Runjića koji je šepajući napustio teren nakon sudara s igračem Mege, no pri kraju susreta ipak se vratio na parket.

S 13 poena viška ušao je Split u posljednji period. Nažalost, nisu uspjeli utakmicu mirno privesti kraju. Opet je došlo do nepotrebnog opuštanja u kombinaciji s umorom. Obrana je usporila, dok su u napadu tražili nemoguća rješenja. U redovima gostiju opet se upalio Rorie, ubacio dvije trice i dva slobodna bacanja i Mega je bila na samo četiri poena zaostatka (66:61).

No, s druge strane tricom je uzvratio Mavra. Mega je serijom 15:3 došla na samo minus jedan, zaprijetila i prvim vodstvom. Nevjerojatno je što su prosuli Žuti, ali ipak su se sabrali na krilima Shortera, Nelsona i Sullivana.

Lako je moglo završiti i drugačije. Shorter je prokockao predzadnji napad, a onda se iskupio slobodnim bacanjima.

Split– Mega 79:75 (25:19, 26:20, 15:14, 13:22)