18-godišnjak iz Španskog postao juniorski prvak Europe u kickboxu

U ISTANBULU se od 26.8 do 3.9. održava Europsko prvenstvo u kickboxu za djecu, kadete i juniore. Na natjecanju nastupa 1628 natjecatelja iz 38 zemalja. Hrvatsku je na ovom europskom prvenstvu u sklopu juniorske reprezentacije predstavljao i član kickbox kluba Zagreb, 18-godišnji Patrik Berger, u disciplini kicklight -84kg u kojoj osvaja zlatnu medalju.

Patrik već ima brojne medalje

Patrik je kao državni prvak i kao osvajač tri svjetska i dva europska kupa na ovom prvenstvu bio nositelj kategorije, što znači da je prvo kolo po ždrijebu bio slobodan.

Za prvu borbu je čekao pobjednika iz meča između predstavnika Italije i Grčke, gdje je pobjedu odnio predstavnik Grčke. Od samog početka Patrik je borbu započeo agresivno te je nakon samo runde i pol slavio prekidom odnosno tehničkim nokautom.

Sljedeći dan polufinalni meč je imao protiv predstavnika Turske, što je bio i najteži Patrikov meč na ovom prvenstvu.

Nakon tri runde teške borbe, uz puno brzih izmjena, Patrik je slavio jednoglasnom odlukom sudaca 3:0 i pobjedom se plasirao u finale.

U finalu ga je dočekao predstavnik Španjolske koji je u svojoj polufinalnoj borbi svladao aktualnog svjetskog prvaka. Finalna borba počela je Patrikovim zauzimanjem sredine borilišta i totalnom dominacijom kroz sve tri runde.

Ni u jednom trenutku Patrik nije bio ugrožen i uz apsolutnu nadmoć i kontrolu pobjeđuje i osvaja titulu juniorskog europskog prvaka u disciplini kicklight u kategoriji -84kg.

Patrik je ove godine neporažen u disciplini kicklight u kategoriji -84kg i ostvarenim rezultatima ove godine zauzeo je 1. mjesto na svjetskoj rang-ljestvici u svojoj kategoriji.

Главная страница » 18-godišnjak iz Španskog postao juniorski prvak Europe u kickboxu