Babić komentirao situaciju iz meča Usika i Duboisa: Užasna odluka

UKRAJINAC Oleksandr Usik obranio je titulu svjetskog teškaškog prvaka nakon što je u Wroclawu u 9. rundi nokautirao Britanca Daniela Duboisa. Usik je dominantno krenuo od samog početka i nizao je rundu za rundom, da bi ga početkom pete runde Dubois pogodio ispod pojasa, zbog čega je meč prekinut na nekoliko minuta. Dubois i njegov tim smatraju kako taj udarac nije odsjeo ispod dozvoljene granice te da je tako britanskom boksaču zapravo uskraćena pobjeda.

Spornu situaciju na Instagramu je komentirao hrvatski boksač Alen Babić. “Ovo je bila loša odluka suca. Usik je iskoristio vrijeme koje mu je sudac dao. Pet minuta odmora je užasna odluka. Usik je htio nastaviti nakon određenog vremena, ali sudac ga je zadržavao. Osim toga, Usik je bio bolji u svakoj minuti svake runde, gotovo se nije ni naprezao”, napisao je Babić na Instagramu.

Podsjetimo, Babić je krajem travnja doživio prvi profesionalni poraz. U meču za svjetsku titulu po WBC verziji pobijedio ga je Lukasz Rozanski (37). Rozanski je navalio od početka borbe, a Babić se u tome nije snašao. Hrvatski boksač nije uspio vraćati udarce. Poljak ga je nemilosrdno udarao nešto manje od dvije minute i natjerao suca na prekid borbe. Babić je nedavno najavio povratak.

Hrgović bi trebao biti idući Usikov protivnik

Sjajni 36-godišnji Usik je protiv 11 godina mlađeg protivnika došao do savršenog omjera 21-0 u karijeri i sljedeći protivnik trebao bi mu biti Filip Hrgović koji je obavezni izazivač IBF-a. Hrgović je stoga vrlo brzo nakon meča komentirao njegov ishod. Na Instagramu je objavio fotografiju na kojoj su sučeljeni on i Usik, a u opisu je čestitao Ukrajincu te poručio: “Vidimo se uskoro!”

Na pitanje o idućoj borbi Usik je nakon meča odgovorio: “Što se Furyja tiče, ja sam spreman i možemo boksati sutra. Želim tu borbu. Hrgović? To se mene ne tiče, to je stvar mojih promotora. Ono što sad želim je odmoriti se i otići svojoj obitelji koju dugo nisam vidio. Hvala mojoj zemlji i ukrajinskoj vojsci na svemu što rade za Ukrajinu.”

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?

Source: index.hr

Главная страница » Babić komentirao situaciju iz meča Usika i Duboisa: Užasna odluka