CHELSEA je pobijedio preokretom u šestom kolu Premier lige.

Главная страница » CHELSEA – WEST HAM 2:1 Chelsea uoči Dinama pobijedio preokretom u zadnjih 15 minuta

CHELSEA je u šestom kolu Premier lige na domaćem terenu preokretom svladao West Ham 2:1 i popeo se na peto mjesto. S druge strane, West Ham je pao na 17. mjesto, jedno iznad zone ispadanja. Mateo Kovačić proveo je 72 minute na terenu za Chelsea. Dodajmo da Chelsea u utorak očekuje gostovanje na Maksimiru kod Dinama u Ligi prvaka.

West Ham je poveo u 62. minuti, kada se u gužvi pred golom poslije ubačaja iz kornera najbolje snašao Michail Antonio i ugurao loptu u mrežu na dodavanje Zoume. Ključni potez Thomas Tuchel povukao je u 72. minuti, kada je uveo Bena Chilwella, čovjeka koji je donio preokret.

Gol i asistencija Chilwella

Chilwell je prvo u 76. minuti zabio za 1:1. Nakon dugog dodavanja Thiaga Silve, glavom si je spustio loptu na nogu, a vratar Fabianski nije dobro pokrio gol pri istrčavanju pa je Chilwell gurnuo loptu pored njega.

Preokret je ostvaren u 89. minuti, kada je Chilwell odigrao prizemnu loptu u šesnaesterac, a Kai Havertz zabio za 2:1. West Ham je u 90. minuti izjednačio preko Corneta, ali VAR je poništio gol zbog prekršaja na Chelseajevom golmanu Mendyju.

Ostali rezultati Premier lige u terminu od 16 sati:

Brentford – Leeds 5:2 (Toney 30′, 43′, 58′, Mbeumo 82′, Wissa 90+2′ / Sinisterra 45+1′, Llorente 79′
Newcastle – Crystal Palace 0:0
Nottingham Forest – Bournemouth 2:3 (Kouyate 33′, Johnson 45+2′ / Billing 51′, Solanke 63′, Anthony 87′)
Tottenham – Fulham 2:1 (Hojbjerg 40′, Kane 75′ / Mitrović 83′) – Perišić igrao od 85. minute za Tottenham
Wolves – Southampton 1:0  (Podence 45+1′) – Ćaleta-Car nije imao pravo nastupa za Southampton

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?

Source: index.hr