U drugom sinoćnjem susretu skupine D kvalifikacija za plasman na Euro 2024. godine u kojoj vodi Hrvatska, nogometna reprezentacija Walesa slavila je 2:0 na gostovanju u Latviji. Prvi pogodak kapetan Aaron Ramsey zabio je u 29. minuti iz kaznenog udarca, a konačan rezultat postavio je igrač koji ga je zamijenio David Brooks u šestoj minuti sudačke nadoknade.

Veznjak/krilo engleskog Bournemoutha Brooks (26) je s velikim emocijama proslavio pogodak u koji je stalo valjda sve što je proživljavao posljednjih godina. Brooksu je to bio prvi pogodak za reprezentaciju nakon što se oporavio od raka.

Mladom nogometašu je u listopadu 2021. godine dijagnosticiran Hodgkinov limfom (u drugoj fazi). Nakon teške borbe s opaskom bolešću lani je u svibnju dobio zeleno svjetlo da se može vratiti nogometu. U reprezentaciju se vratio u svibnju ove godine, a ovo mu je bio prvi gol za Wales poslije oporavka.

Hodgkinov limfom je vrsta zloćudne bolesti koja uglavnom zahvaća limfne žlijezde, srodna je leukemiji. Najčešće se javlja kod mlađih odraslih osoba.

– Ovo mi mnogo znači. Iza mene je dugo trogodišnje putovanje koje me dovelo do ovog trenutka. Navijači su bili nevjerojatni, ali nešto posebno je bilo i ono što se u sjeni događalo, u što su svi bili uključeni, sve što je dovelo do toga da se vratim na travnjak, pogotovo da radim ono što volim, da zabijam pogotke, posebno za reprezentaciju – rekao je Brooks nakon utakmice za službenu stranicu UEFA-e.

Hrvatska će u idućem susretu kvalifikacija 12. listopada u Osijeku ugostiti Tursku, a onda je tri dana kasnije gost Walesa u Cardiffu.

Source: slobodnadalmacija.hr

Главная страница » Čudesna priča, prvo je pobijedio zloćudnu bolest, a sada je i zabio prvi gol za reprezentaciju poslije ozdravljenja