Danas je bio predzadnji dan Svjetskog kadetskog prvenstva u judu, evo rezultata

ČETVRTI dan Svjetskog kadetskog natjecanja u judu, hrvatski reprezentativac 17-godišnji Marko Božić osvojio je sedmo mjesto u kategoriji do 90 kg. Jedini je to plasman mladih hrvatskih kadeta na ovogodišnjem Svjetskom prvenstvu u judu.

Božić se u prvoj borbi susreo s predstavnikom Mongolije Baasan-Ochirom Batshukhijem te nakon trideset sekundi pobijedio i na taj način osigurao ulazak u sljedeći krug.  U idućoj borbi na tatamiju ga je dočekao Rayan Kais, Francuz od kojeg je Božić bio bolji. Četvrtfinale je bilo rezervirano za susret našeg predstavnika i Talijana Cristiana Mincinesija, od kojeg je Marko izgubio te upao u repasaž.

U repasažu se Marko susreo sa Šveđaninom Emilom yABIYEVOM koji je poveo na samom početku borbe. Iako se Božić u jednom trenu vratio i izjednačio, na kraju borbe Šveđanin kontrira našeg borca te je tu završilo Božićevo natjecanje.

“Mislim da je cijela reprezentacija mogla puno bolje, počevši od mene pa do mojih kolega. Falilo nam je borbenosti, nismo ulazili u borbe kako treba već smo pali pod pritiskom i to nas je koštalo”, kazao je Božić.

Osim Božića, na četvrtom danu natjecanja u istoj kategoriji borio se i Kazimir Mandić. On je u prvoj borbi izgubio protiv Egipćanina Mostafe Elramlyija.
Luka Ivanković predstavljao nas je u kategoriji +90kg u kojoj se na tatamiju susreo s predstavnikom Bugarske, Dimitrom Kurtakovom. Luka je pobijedio, a u drugoj borbi dočekao ga je Francuz Matheo Akiana Mongo od kojega je izgubio.

U ženskoj konkurenciji Miljević i Slaček odnijele po pobjedu

Vedrana Miljević i Nika Slaček su nas predstavljale u kategoriji do 70kg, te su obje završile natjecanje s porazom i pobjedom. Miljević je pobijedila Jael Wernet (AUT) i izgubila od Mushtariybegim Afsalove (UZB), dok je Slaček pobjedu upisala protiv Kanađanke Maralagoo Batbayar i poraz protiv Anne Oliinky- Korniiko ORNIIKO (UKR).

Uz njih, Lorena Hranilović je svoje natjecanje završila u prvoj borbi koju je izgubila od Chieh-Hsi Wang, koja dolazi s Taiwana, u kategoriji +70kg.

U kategoriji +70 kg Antea Ajdukovic  poražena je u prvom kolu od Seme Mete.

Sutra na rasporedu ekipno

Sutra se u zagrebačkoj areni očekuje nastup hrvatske reprezentacije u ekipno-mješovito natjecanju. Ekipu čine tri muška i tri ženska natjecatelja, a prvi meč Hrvatska protiv Bugarske. Natjecanje započinje u 10.00h.

Главная страница » Danas je bio predzadnji dan Svjetskog kadetskog prvenstva u judu, evo rezultata