Dinamo će biti u prvoj jakosnoj skupini ždrijeba KL-a. Evo tko mu prijeti

DINAMO je u uzvratnoj utakmici play-offa Europa lige izgubio u Pragu od Sparte 4:1 i nije uspio obraniti veliku prednost od 3:1 iz prve utakmice. Sparta je već nakon 24 minute vodila 2:0 golovima Haraslina i Sorensena da bi Panak u 67. povećao na 3:0. Onda je Baturina fantastičnim golom u 71. vratio Dinamo u igru, ali je Spartu u EL odveo Olatunji golom u 87. minuti.

Dinamo će u sutrašnjem ždrijebu Konferencijske lige (14:30) biti u prvoj jakosnoj skupini što mu omogućava velike šanse da u ovom natjecanju dođe dosta daleko. Hrvatski prvak će tako izbjeći Eintracht, Brugge, Alkmaar, Gent, Fenerbahče, Lille i Ferencvaros koji će također biti u prvoj jakosnoj skupini.

Prva jakosna skupina: Eintracht, DINAMO, Club Brugge, Alkmaar, Gent, Fenerbahče, Lille, Ferencvaros

Druga jakosna skupina: PAOK, Slovan, Maccabi Tel-Aviv, Viktoria Plzen, Aston Villa, Ludogorec, Fiorentina, Bodo/Glimt

Treća jakosna skupina: Genk, Zarja Luhanjsk, Astana, Bešiktaš, HJK Helsinki, Spartak Trnava, Legia, Olimpija

Četvrta jakosna skupina: Zrinjski, Klaksvik, Aberdeen, Čukarički, Lugano, Breidablik, Nordsjaelland, Ballkani

Na prvi pogled najlakša skupina bi bila ona u kojoj bi Dinamo igrao sa Slovanom iz Bratislave, ukrajinskom Zarjom i Klaksvikom s Farskih otoka. Najteža bi bila ona s Aston Villom, Bešiktašem i Nordsjaellandom koji je u dvije utakmice razbio beogradski Partizan. Klubovima iz skupina će se u nokaut fazi pridružiti trećeplasirani iz skupina Europa lige.

Главная страница » Dinamo će biti u prvoj jakosnoj skupini ždrijeba KL-a. Evo tko mu prijeti