Dominacija ženskog nogometa. Ima tri najgledanije utakmice uživo ove godine

POMALO nevjerojatan podatak.

Главная страница » Dominacija ženskog nogometa. Ima tri najgledanije utakmice uživo ove godine

AMERIČKI ESPN je objavio pomalo nevjerojatan podatak koji svjedoči o velikom porastu popularnosti ženskog nogometa. Naime, tri najgledanije utakmice ove godine, kada je riječ o gledateljima koji susret prate uživo sa stadiona, dolaze iz ženskog, a ne muškog nogometa.

Preko 91 tisuća gledatelja bilo je Camp Nouu i svjedočilo Barcinoj pobjedi protiv Wolfsburga u polufinalu Lige prvaka. Oko četiri tisuće gledatelja manje bilo je na Wembleyu na finalu Eura između Njemačke i Engleske, a listu zatvara Barcelona koja je ispunila stadion za El Clasico.

Engleskinje u ludoj atmosferi postale prvakinje Europe

Engleskinje su postale europske prvakinje u nogometu prvi put u povijesti, i to na domaćem terenu. U finalu su na krcatom Wembleyju bile bolje od Njemica s 2:1 nakon produžetaka i tako Engleskoj donijele trofej, koji je njihovim kolegama lani izmaknuo za dlaku.

Europsko nogometno prvenstvo za žene igra se od 1984. godine, Engleska je dva puta zaustavljena u finalu, a prije 13 godina bolje su bile upravo Njemice. Igračice pod vodstvom nizozemske trenerice Sarine Wiegman danas su se uspjele osvetiti za taj poraz, a utakmicu je na Wembleyju pratilo više od 87 tisuća ljudi.

To ovo finale čini najgledanijom utakmicom u povijesti Europskih prvenstva, uključujući muška i ženska. Dodajmo da je Englesku u vodstvo dovela napadačica Manchester Uniteda Ella Toone u 62. minuti, a veznjakinja Bayern Münchena Lina Magull izjednačila je petnaestak minuta kasnije.

U produžecima se u heroinu nacije prometnule napadačica Manchester Cityja Chloe Kelly, koja je zabila pogodak vrijedan naslova nakon gužve u šesnaestercu u 110. minuti. Kelly se uoči prvenstva oporavljala od ozljede prednjih križnih ligamenata i nije bilo sigurno hoće li nastupiti na Euru.