Košarkaši Splita su teško izborenom pobjedom u derbiju kod Cibone zauzeli poziciju broj jedan uoči doigravanja. U dramatičnom susretu u kojem su se dugo mučili s vanjskim šutom trijumf momčadi trenera Srđana Subotića donio je Mavra s dvije trice u zadnjih četrdesetak sekundi. Do tada je Mavra imao šut iz igre 1/8, s linije slobodnih bacanja samo 3/6, ali pogađao je kada je bilo najvažnije.

Cibona je bolje otvorila utakmicu, imala je i osam poena viška (14:6), ali je i već u šestoj minuti zbog distorzije gležnja ostala bez Mazalina, uz već otprije ozlijeđene Bundovića i Perasovića. Amerikanci su vukli ‘žute‘, Nelson u prvoj, Sullivan u drugoj četvrtini, a Shorter pred odlazak na veliki odmor. Nevjerojatno, Shorter je četiri sekunde prije kraja druge četvrtine s osam metara pogodio prvu tricu Splita na utakmici. Do tada je Split tricu šutirao 0/6. Kombinirano su trojica splitskih Amerikanaca do poluvremena zabila 38 od 44 poena gostiju (Sullivan 17, Nelson 11, Shorter 10), a istovremeno po pravilima lige samo dvojica stranaca smiju biti na parketu.

Kao i u prvom dijelu i u nastavku su se momčadi stalno izmjenjivale u vodstvu. Splitu je stalno probleme pod koševima radio snažni i visoki Ljubičić, a Kapusta je zabijao i asistirao iako je dugo igrao s četiri prekršaja. Potpuno otvorena utakmica prelomljena je u zadnjim minutama.

Subotić je iznenadio time što je završnicu odigrao sa Shorterom na klupi, ali se rizik isplatio. Ubačajem Tišme za dva s istekom napada i tricom Kalajžića Split je poveo šest razlike, semafor je pokazivao je 69:75. Kada su se domaći primaknuli na samo poen minusa jer je Split stao, pogodio je Mavra prvo tricu na 39,9 sekundi do kraja za 74:78. Tada je Ljubičić prepolovio prednost gostiju, ali Mavra je novom tricom preko Kapuste na 9,9 sekundi do kraja postavio konačan rezultat.

Cibona – Split 76:81

Zagreb – Dvorana KC Dražen Petrović. Gledatelja 200. Utakmica 10. kola Lige za prvaka HT Premijer lige košarkaša: Cibona – Split 76:81 (23:21, 19:23, 20:16, 14:21). Suci: Denis Hadžić (Pula), Franko Gracin (Zagreb) i Marko Stanković (Rijeka).

Cibona: Vuković (4), Radovčić (8), Perasović, Smajlagić (12), Majcunić (3), Mazalin (2), Aranitović (7), Kapusta (19), Ljubičić (21), Bundović.

Split: Sullivan (20), Gizdavčić, Kalajžić (8), Tišma (2), Runjić, Ukić (7), Vuko, Shorter (16), Jukić, Nelson (17), Mavra (11).

Главная страница » Fantastični Dominik Mavra s dvije trice u zadnjih 40 sekundi potopio Cibonu i Splitu donio ‘jedinicu‘ u doigravanju