Jadran i Jug Adriatic osiguranje opet će igrati u finalu Kupa Hrvatske. Nakon što su jugaši sa 12:9 savladali zagrebački Mladost, splitski su vaterpolisti sa 13:8 boli bolji od šibenskog Solarisa. Očekivano je to finale, repriza lanjskog, a branitelj naslova je Jadran. No, u oba smo dvoboja gledali…

Главная страница » Jadran i Jug Adriatic osiguranje opet će igrati u finalu Kupa Hrvatske: dobar su otpor pružili Solaris i Mladost, namučili su favorite

Jadran i Jug Adriatic osiguranje opet će igrati u finalu Kupa Hrvatske. Nakon što su jugaši sa 12:9 savladali zagrebački Mladost, splitski su vaterpolisti sa 13:8 boli bolji od šibenskog Solarisa.

Očekivano je to finale, repriza lanjskog, a branitelj naslova je Jadran. No, u oba smo dvoboja gledali neizvjesnije utakmice nego se to očekivalo.

Iznenadila je, ali vrlo ugodno Mladost! Držali su Zagrepčani ‘u egalu’ favorizirani Jug Adriatic osiguranje. Odlična zonska obrana i vrlo efikasan napad sa šutevima s vanjske pozicije, a koji su stvarali silne probleme vratarima Popadiću, pa i Jurišiću. Naime, trener Dubrovčana Vjekoslav Kobešćak je sredinom druge četvrtine kod 5:4 za Mladost poslao među vratnice mladog, drugog vratara, Ivana Jurišića. Nije puno baš odmah pomoglo jer je Mladost u prvom sljedećem napadu povela i 6:4.

Jugaši međutim imaju u svojim redovima jednog od najboljih reprezentativaca, Lorena Fatovića. Do kraja druge četvrtine je kapetan jugaša, potpuno preuzevši odgovornost na sebe, s tri uzastopna gola potpuno preokrenuo rezultat u vodstvo svoje momčadi, 7:6! U trećoj je četvrtini dobar otpor mladostaša slomljen i jugaši su uplovili u završnicu.

Vrlo slično bilo je i u dvoboju Jadrana i Solarisa. Znajući razliku u kvaliteti dvaju “rostera”, a i sudeći po prošlotjednoj utakmici u Prvenstvu Hrvatske koja je završila rezultatom 17:10 za Splićane, očekivala se “kamilica”, no vidjeli smo da se trener Jadrana Mile Smodlaka pjenio sve do same završnice. Poveo je Jadran 3:0, no brzo su “sunčani” uhvatili priključak. I ne samo to, stalno su bili u egalu da bi krajem treće četvrtine golom Paola Jakovčevića i poveli 7:6. Samo dvije sekunde do isteka te četvrtine poravnao je Luka Bukić.

Bio je to početak velike Jadranove serije koja je četiri minute do kraja susreta završila golom Jerka Marinića Kragića za 10:7. I tu su zapravo snovi trenera Jure Marelje i njegovih igrača o velikom iznenađenju pali u vodu.

Danas je u 17.30 na rasporedu finale Kupa za žene, igrat će ŽAVK Mladost i POŠK 1937, a potom u 19 sati slijedi muško finale Jug Adriatic osiguranja i Jadrana.

I jugaši i jadranaši su u ovim polufinalima bili rezervirani, ostali su na neki način dužnici. Od dvije naše momčadi koje nastupaju u Ligi prvaka očekujemo uvijek najviši mogući angažman. Ovdje je bilo malog opuštanja, u finalu, da bi se stiglo do trofeja, to neće prolaziti.

Source: slobodnadalmacija.hr