Liverpool u 22. kolu Premier lige gostuje kod Wolverhamptona, a taj susret nije dobro počeo za Redse. Lopta je u njihovoj mreži završila već u šestoj minuti susreta, a za sve je krivac Joel Matip koji ju je poslao u vlastitu mrežu. Wolvesi su krenuli u napad, a loptu je u šesnaestercu Liverpoola pri…

Главная страница » Novi debakl Liverpoola, Wolvesi ih razbili! Oršić i Ćaleta-Car nisu bili ni na klupi Southamptona

Wolvesi su krenuli u napad, a loptu je u šesnaestercu Liverpoola primio Hee-Chan Hwang koji je oštro ubacio u peterac. Lopta je putem pogodila Matipa u nogu i skrenula prema golu Liverpoola pa od stative završila u mreži. Da ju Matip nije skrenuo, od ovog napada ne bi bilo ništa jer na drugoj strani nije bilo nikoga od domaćih igrača.

Novi šok za Liverpool je uslijedio već u 12. minuti. Alisson je boksao jednu ubačenu loptu, obrana traljavo reagirala, a Craig Dawson naletio na loptu i zakucao ju u mrežu za 2:0 već u uvodnim minutama susreta, uz novo negodovanje Jürgena Kloppa na klupi.

U 71. minuti uslijedio je novi šok za Kloppa i njegovu ekipu. Nakon sjajne akcije Ruben Neves je zakucao loptu u mrežu za nedostižnih 3:0. Rezultat se više nije mijenjao pa je Liverpool upisao novi bolan poraz.

Hrvatski nogometaši Mislav Oršić i Duje Ćaleta-Car nisu konkurirali za nastup u momčadi posljednjeplasiranog sastava engleskog prvenstva Southampton u novom uvjerljivom porazu tog sastava, ovoga puta na gostovanju kod Brentforda koji je slavio sa 3-0 (2-0).

Utakmica je praktički bila riješena u završnici prvog poluvremena kada su Mee (41) i Mbeumo (44) doveli Brentford u prednost od 2-0, da bi u nastavku Jensen (80) potvrdio pobjedu domaćih.

Southampton je tako ostao na 15 bodova, dva manje od 19. Bournemoutha, a tri manje od 16. Leedsa, 17. West Hama i 18. Evertona.

Brentford je, pak, sedmi, sa 33 boda.

Manchester United stigao je na treće mjesto teško izborenom 2-1 (1-0) domaćom pobjedom protiv Crystal Palacea. Bruno Fernandes (7-11m) i Rashford (62) doveli su Unirted do prednosti 2-0, ali u 70. minuti je Casemiro isključen, ubrzo potom je Schlupp (76) smanjio na 2-1, pa je United strepio za tri boda do samoga kraja.

Treći United sada ima 42 boda, tri manje od drugog Manchester Cityja, a tri više od četvrtog Newcastlea. Crystal Palace je 12. sa 24 boda.

Ranije u subotu je Everton pod vodstvom su novog trenera Seana Dychea na svom Goodison Parku ostvario veliku pobjedu u borbi za ostanak usvladavši lidera Arsenal sa 1-0 (0-0). Jedini pogodak na utakmici postigao je branič James Tarkowski u 60. minuti kada je najbolje reagirao u gužvi pred gostujućim golom nakon kornera te s pet metara glavom zatresao mrežu.

Arsenal je usprkos ovom porazu i dalje siguran na vrhu sa 50 bodova, pet više od drugog Cityja.