Vaterpolo reprezentacija Grčke plasirala se u svoje prvo finale Svjetskog prvenstva, nakon što su u Fukuoki u polufinalu “demolirali” Srbiju s 13-7 (3-2, 3-0, 3-3, 4-2).

Bila je to repriza finala Olimpijskih igara u Tokiju, a Grci su se osvetili za poraz, te će po prvi puta igrati za zlato na mundijalima, na kojima dosad imaju tri bronce.

Odlučio je drugi period igre tijekom koje Srbi čak 15 minuta nisu postigli gol, a Grci su poveli s nenadoknadivih 7-2. Kod Grka je tri gola zabio Konstantinos Kakaris, dok je Srbe predvodio Strahinja Rašović s dva pogotka.

Grci u finalu čekaju boljega iz dvoboja između Mađarske i Španjolske.

Главная страница » Osveta za Tokio: Grčka ‘demolirala‘ Srbiju i izborila finale Svjetskog prvenstva