Real bez Modrića izgubio od Sociedada. Barcelona može do titule idućom pobjedom

REAL MADRID izgubio je 0:2 od Real Sociedada u 33. kolu španjolskog prvenstva. U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, dok je u drugom za domaćine zabio najprije Takefusa Kubo. Japanac, inače bivši član Real Madrida u kojem je uz posudbe bio između 2019. i 2022., pogodio je u 47. minuti.

Kubo je iskoristio loše dodavanje Edera Militaa za golmana Thibauta Courtoisa i spremio loptu u praznu mrežu za svoj osmi pogodak ove sezone. Uz to ima sedam asistencija u momčadi koja drži četvrto mjesto La Lige sa 61 bodom. Ostane li Real Sociedad na toj poziciji, iduće sezone igrat će Ligu prvaka.

Konačni rezultat postavio je Ander Barrenetxea u 85. minuti na asistenciju Davida Silve. Barrenetxea je usamljen na lijevoj strani primio loptu, potom se namjestio na desnu nogu i zabio u prvi kut za veliko slavlje.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ PRVI GOL REAL SOCIEDADA, A OVDJE ZA DRUGI

Barcelona u idućem kolu može osigurati titulu

Momčad trenera Carla Ancelottija utakmicu je završila s desetoricom na terenu jer je Dani Carvajal nakon zakašnjelog klizećeg starta u 61. minuti udario Aihena Munoza i dobio drugi žuti karton. Prvi je zaradio osam minuta ranije. Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić nije nastupio zbog ozljede mišića prepone.

Barcelona pet kola prije kraja ima 14 bodova prednosti ispred madridskog kluba. Ako Katalonci pobijede Espanyol u idućoj utakmici, osigurat će naslov španjolskih prvaka jer će imati nedostižnu bodovnu prednost.

Главная страница » Real bez Modrića izgubio od Sociedada. Barcelona može do titule idućom pobjedom