Vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Svjetskog prvenstva u Fukuoki, nakon što je u četvrtfinalu svladala Italiju boljim izvođenjem peteraca s 15-14 (3-3, 2-2, 4-4, 2-2 – 3-4).

U vrlo izjednačenoj utakmici, u kojoj su sve četiri četvrtine završile neodlučeno, regularni dio završen je neriješenim rezultatom 11-11, da vratar Branislav Mitrović u raspucavanju potom obranio dva peterca i odveo Srbiju među četiri najbolje momčadi.

U srpskoj momčadi najefikasniji je bio Strahinja Rašović s četiri pogotka, a dva je postigao Nikola Jakšić, dok je Italiju predvodio Francesco di Fulvio s tri gola.

Srbija će u četvrtak u polufinalu igrati protiv Grčke koja je u četvrtfinalu svladala Crnu Goru s 10-9. U četvrtfinalu će još igrati Mađarska – SAD i Španjolska – Francuska.

Главная страница » Srbija izborila polufinale Svjetskog prvenstva, nakon peteraca izbacili su Italiju