U-19 SALZBURG – DINAMO 2:0 Juniori Dinama porazom si zakoplicirali situaciju

DINAMOVI juniori su poraženi na gostovanju u Austriji.

Главная страница » U-19 SALZBURG – DINAMO 2:0 Juniori Dinama porazom si zakoplicirali situaciju

JUNIORI Dinama poraženi su 2:0 u utakmici 3. kola skupine E Lige prvaka na gostovanju kod Salzburga. Golove su postigli Karim Konate u 71. i Tolgahan Sahin u 90. minuti susreta. Dinamo je ovim porazom pao na treće mjesto ljestvice te je sad iza Milana i Salzburga, a ispred Chelseaja. Samo prva dva proći će skupinu.

Sigurnije je u prvom poluvremenu izgledao domaćin koji je bio u nekoliko dobrih prilika, a posebno blizu gola u tri navrata u tom periodu. Već u šestoj minuti Karim Konate bio je blizu gola nakon što se pomalo sretno lopta odbila od njega i krenula prema Dinamovoj mreži. Prije no što se u njoj i zakotrljala, Matija Ruškovački ju je uklizavanjem zaustavio na crti.

Desetak minuta kasnije ponovo je Konate napravio nered u Dinamovom šesnaestercu, i ovaj put na lijevoj strani. Uspio je pucati u padu, a već svladanog Luku Pršlju na golu gostujuće momčadi ovaj put spasila je vratnica koja je zaustavila pokušaj 18-godišnjeg reprezentativca Obale Bjelokosti.

Rasplet stigao pred kraj utakmice

Pršlja nije dobro reagirao niti u 30. minuti kad je nepotrebno izletio iz svog peterca. Na udarac Jana Zetenyja dobro je ipak reagirao Mato Katinić za novo čišćenje Salzburgove šanse na crti Dinamovog gola. Ovako opasnih šansi u prvom dijelu Dinamo nije imao, no pokušao je do promjene rezultata hrvatski predstavnik stići nakon udaraca Luke Lukanića i nekoliko pokušaja Frana Topića.

Za najbolju šansu Dinama čekala se 64. minuta i ponovno je Topić bio u njoj, tad nakon ubacivanja Lukanića čija je lopta prebacila dobar dio igrača austrijske momčadi i pronašla Topića na pet metara od gola. Dinamov ofenzivac dohvatio ju je glavom, ali i poslao pored gola.

Sve je odlučeno u 71. kad je Konate prevario Pršlju i, nakon što mu je jedna lopta zaustavljena na gol-crti, a druga na vratnici, zabio za vodstvo 1:0. Golčinom Sahina iz slobodnog udarca postavljen je konačan rezultat kojim je Dinamo je upisao drugi poraz, a njime pao i na treće mjesto ljestvice.