VIDEO Arsenal u derbiju pobijedio Tottenham i pobjegao Cityju na osam bodova

ARSENAL je pobijedio u velikom derbiju i učvrstio poziciju na vrhu ljestvice.

Главная страница » VIDEO Arsenal u derbiju pobijedio Tottenham i pobjegao Cityju na osam bodova

ARSENAL je na gostovanju u derbiju sjevernog Londona u sklopu 20. kola Premier liga pobijedio Tottenham 2:0 i učvrsti svoju poziciju na vodećem mjestu Premier lige. Momčad Mikela Artete do ovog je kola bježala drugoplasiranom Manchester Cityju pet bodova, no sada je iskoristila Cityjev poraz od Uniteda te se odvojila na osam bodova.

Lloris podbacio

Oba pogotka pala su u prvom poluvremenu. Prvi je došao u 14. minuti nakon greške Tottenhamovog vratara i kapetana Huga Llorisa. Bukayo Saka je ubacivao s desne strane, Sessegnon je dirao loptu, a Lloris ju je nespretnom reakcijom smjestio u vlastitu mrežu.

Konačnih 2:0 postavio je Arsenalov kapetan Martin Odegaard u 36. minuti. Lijepim udarcem s 20-ak metara svladao je Llorisa, no dobar dio navijača smatra da je Tottenhamov vratar i ovdje mogao bolje reagirati.

Dodajmo da je Ivan Perišić za Tottenham igrao tek od 75. minute. Ekipa koju vodi Antonio Conte porazom se udaljila od četiri najbolje momčadi na ljestvici. Sada je petoplasirana s 33 boda, pet manje od Newcastlea i Manchester Uniteda.