PORTUGAL je pobijedio Luksemburg 9:0 u šestom kolu skupine J kvalifikacija za Europsko prvenstvo. Portugalci su bez Cristiana Ronalda u momčadi na poluvremenu vodili 4:0 zahvaljujući golovima Goncala Inacija i Goncala Ramos. U nastavku su zabili još pet pogodaka. Dvostruki strijelac postao je i Diogo Jota, dok su po jedan dodali Ricardo Horta, Bruno Fernandes i Joao Felix.

Nakon pogotka za 8:0, izbornik Luksemburga Luc Holtz (54) napustio je klupu i otišao u svlačionicu. Njegova momčad do kraja je primila još jedan gol, a on se ipak vratio u završnici susreta. Ovdje pogledajte kako je Holtz otišao u svlačionicu uslijed teškog poraza.

Holtz je izbornik Luksemburga od 2010. godine

Portugal je ostvario šestu pobjedu u jednako toliko susreta te uz maksimalnih 18 bodova ima impresivnu gol-razliku 24:0. Slovačka je druga s 13 bodova, dok je Luksemburg, unatoč katastrofalnom porazu, kao treći s deset bodova i dalje u borbi za plasman na Europsko prvenstvo. Island i BiH imaju po šest bodova, dok je Lihtenštajn na nuli.

Holtz je izbornik Luksemburga od 2010. Tijekom 13 godina vodio je momčad u 126 utakmica. Ostvario je 29 pobjeda, 24 neriješena rezultata i 73 poraza uz gol-razliku 107:246. Ranije u karijeri trenirao je luksemburšku U-21 reprezentaciju.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?

Source: index.hr

Главная страница » VIDEO Reprezentacija primila 8. gol, a izbornik prije kraja otišao u svlačionicu