Završio IJF Grand Prix u Zagrebu

TREĆEG, ujedno i posljednjeg dana IJF Grand Prix turnira u Zagrebu hrvatska reprezentativka Helena Vuković ostala je nadomak postolja, odnosno završila je na petom mjestu u kategoriji +78kg.

U muškoj konkurenciji, na tatami je prvi zakoračio stariji brat, Zlatko Kumrić (-100kg) čiji je protivnik bio dvadesetsedmogodišnji Brazilac, Leonardo Goncvales od kojeg je Zlatko izgubio u drugoj minuti. Nedugo nakon, dvije godine mlađi Marko Kumrić je izašao na tatami te na polovici druge minute, u sekundi dekoncentracije, izgubio od Bekzata, Shagateyeva porijeklom iz Kazahstana.

Vuković broncu izgubila u golden scoreu

22-godišnja Helena Vuković nastupila je u kategoriji +78kg i bila je jedina hrvatska predstavnica u jučerašnjem finalnom bloku zagrebačkog Grand Prixa. U borbi za brončanu medalju susrela se s predstavnicom Turske Hilal Ozturk za koju ipak nije uspjela pronaći riješenje te u golden score-u gubi na opomene.

“Današnjim nastupom sam zadovoljna, iako zadnja borba nije išla u moju korist. Stvarno su došle dobre cure iz cijelog svijeta i sretna sam da sam se našla u finalnom bloku među njima. Da mogu, jako puno stvari bi promijenila, iako sam svjesna s druge strane da ih mijenjam, ne bi sve ispalo kako je ispalo. U svaku borbu sam ulazila opušteno, nakon druge borbe sam se borila s curom protiv koje sam već par puta izgubila pa mi je nakon te borbe bilo već puno puno lakše. Nažalost, nije išlo do kraja, ali to je sport. Daljnjih planova nemam, za sada prvo dva dana odmora, pa godišnji, a dalje ćemo vidjeti”, kazala je Vuković.

Pavić izgubila u četvrtfinalu

Petrunjela Pavić izgubila je u četvrtfinalu od Nizozemke Yael Van Hemmst te na taj način ušla u repasaž u kojem se susrela s Anna-Mariom Wagner koja dolazi iz Njemačke te je bivša svjetska prvakinja i ujedno brončana medaljašica s Olimpijskih igara u Tokiju 2021. godine.