Košarkaši Splita poraženi su na Gripama od Studentskog centra Derby rezultatom 82:85 u osmom kolu AdmiralBet ABA lige. Ispustili su Žuti čak 19 koševa prednosti koje su imali u trećoj četvrtini, te u nevjerojatnoj završnici tako upisali šesti ovosezonski poraz. Furiozno su Žuti otvorili susret. Nisu…

Главная страница » Žuti pali na Gripama nakon nevjerojatne završnice, drama otišla na stranu gostiju

Furiozno su Žuti otvorili susret. Nisu gosti imali rješenje za Mavrine brze prodore, dok je pod košem aktivan bio Sullivan. Amerikanac je bio prvo ime Splita. Devet poena, te po dva napadačka i obrambena skoka trasirali su domaćima put prema vodstvu. A ono je u prvom periodu najviše otišlo do plus 13, u dva navrata (20:7 i 22:9).

Dugo je Studentski centar bio na samo pet koševa. Šut ih gotovo uopće nije služio, uglavnom su se oslanjali na leđnu tehniku svojih visokih igrača. „Cirkus tricom” Mageeja Crnogorci su donekle ublažili zaostatak. Ipak, košarkaši Srđana Subotića održavali su dvoznamenkastu prednost.

Dobru rolu s klupe u drugoj četvrtini odradio je Gizdavčić. Sullivan je nastavio u odličnom ritmu s početka utakmice. Već u drugoj četvrtini bio je na 17 koševa, a Split je stigao do, tada najvećih, plus 17 (51:34). Pred kraj poluvremena publiku je na noge digao Runjić snažnim zakucavanjem nakon „alley-oopa”, a onda i Jukić ubačajem u zadnjoj sekundi.

U istom tempu krenula je i treća četvrtina. Držali su Žuti odmak od Crnogoraca, još malo povećali prednost koja je najviše iznosila plus 19 (58:39). Međutim, krenula je potom serija gostiju 9:0. Ekspresno je na to odgovorio Split – Mavra s košem uz dodatno slobodno bacanjem i Sullivan ukradenom loptom i polaganjem iz kontre.

Nažalost po Split, nisu uspjeli zadržati to vodstvo i Studentski centar se vratio na jednoznamenkasti zaostatak (65:56). Magee je pogodio svoju četvrtu tricu, sve jednu „luđu” od druge. Bilo je jasno kako Žute ipak ne očekuje lagodan zadnji period, te da će se itekako morati pomučiti za ovu pobjedu.

Čekao se Shorter. Nakon tri četvrtine na svom kontu imao je samo tri koša, a onda je ubacio na otvaranju posljednje četvrtine. Međutim, trica Žutih nije funkcionirala, ubacili su samo jednu, dok ih je s druge strane samo Magee ubacio pet. Jackson je također pogodio za tri i gosti su stigli samo na minus pet (70:65). Imali su i dva napada za dodatno približavanje, ali odgovorila je i obrana domaćih.

Nadirali su Studenti i prednost Splita gotovo u potpunosti se istopila. Došli su gosti na samo pola koša zaostatka nakon Jacksonovog ubačaja iz kontre. Pozvao je Subotić minutu odmora, morao je prodrmati svoje momke za završnicu. Nije mu pošlo za rukom jer Jackson je pogodio novu tricu, a Drežnjak iznudio i prekršaj u istom napadu i Crnogorci su poveli sa 78:75.

Uslijedile su dvije Mavrine minijature kojima je vratio svojoj momčadi plus tri. Međutim, lijeka nije bilo. Potonuli su Žuti i u nevjerojatnoj završnici se ispromašivali omogućivši tako crnogorskom sastavu veliki povratak i slavlje na Gripama.

Usprkos porazu trener Srđan Subotić nije previše zamjerio svojim momcima.

– Nismo uspjeli izdržati s ovolikim brojem igrača. Naših 10 naprema njihovih 50 posto trice, jednostavno nije išlo. Nisam imao s kim odmoriti startere. Na klupi su sve momci koji nisu igrali ni hrvatsku ligu, a kamoli nešto više.

Pred Žutima je dvoboj sa Šibenkom u domaćem prvenstvu.

– Nemamo se što dizati, ni padati, blizu smo svog maksimuma, ali jednostavno nemamo dovoljno kvalitete. Nadam se da ćemo se proširiti, jer pojačati se, ne vjerujem da ćemo uspjeti.

Split – Studentski centar Derby 82:85 (22:14, 29:20, 14:22, 17:29)